Bale Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

3 – 4 Yaş Çocuk Bale Kursunda Ne Öğrenilir?

Minik Adımlardan Büyük Yeteneklere… Çocuk Bale Dersleri Eğitiminde Neler Var?

Çocuklarını bale kurslarına göndermek isteyen ebeveynlerin en çok merak ettiği konuların başında çocuklarının bale kurslarından ne kazanabileceği gelmektedir. 3 – 4 yaş bale kursu programlarında, çocuklarının iyi bir bale temeli oluşturmasını arzulayan ebeveynler, onlar için en iyi programı arar ve kapsamlı bir ders içeriği isterler. 

3 ve 4 yaş bale kursu programı çocuklarınız için birbirinden faydalı konular ile doludur. Çocuk bale kursu programları onların yeteneklerini ve kaslarını geliştirmeye yönelik şekilde tasarlanırken bir yandan danstan ve müzikten keyif almalarını sağlayacak ve yaş gruplarına indirgenmiş niteliktedir. 

Eğer siz de çocuk bale kursları eğitim içeriklerini merak ediyor ve 3 – 4 yaş bale kursu programı miniklerimize ne katacak bilmek istiyorsanız yazımızı okumaya devam edin!

1. Beden Farkındalığı 

Çocuklarımızın bale eğitimleri ile kazanacağı ilk beceri aslında kendi bedenlerini tanımaya yöneliktir. Çocuklar için bale kursları onların beden algısını geliştirir ve kendilerine daha da yakınlık duymalarını sağlar. Nasıl adım attıkları, kollarını nasıl kullanacakları, bedenlerini ne kadar hareket ettirebildikleri gibi temel farkındalık çocuk bale kursu ile gelişir.

3 – 4 yaş bale eğitimi sırasında işledikleri; anatomi bilgisi, duruş- postür, bedensel farkındalık, nefes ve hareket koordinasyonu, kuvvet ve esneklik çalışmaları, ‘’alan, beden, efor, biçim’’ olgusu, beden uzuvları üzerine çalışmalar, müzik eşliğinde beden ve adım çalışmaları, esneklik, bedensel terbiye, kaba motor hareketler ile beraber beden farkındalığı kazanmış olacaklar.

2. Müzik Bilgisi ve Ritim Duygusu

Çocuklar için müzik eğitimi, onların müzik bilgisi ve ritim duygusunu geliştirmektedir. Çocuklar için bale eğitimleri sırasında müzikle uyumlu adım atma becerisi gelişen çocukların ritim kulağı gelişmiş olur. Müzik ve arkadaşları ile senkron hareket edebilme becerisi de 3 yaş bale kursu ve 4 yaş bale kursu içeriğinin miniklerimize kazandırdığı becerilerdendir.  

3. Balenin Temel Adımları ve Figürleri

3 – 4 yaş bale kursu ile çocuklarımız tabii ki balenin temellerini atarlar. Isınma hareketleri ile başlayan bu süreç daha sonrasında temel bale adımları ve ardından giderek daha da detaylanan bale figürleri ile devam eder. Balenin temel adımları ve figürlerini Street Jazz ver Modern Dans ile birleştiren bir eğitim programı ile çocuklar farklı dans dallarını baleye uyarlayarak kendilerini geliştirirler. 

3 – 4 yaş çocuk bale programı ile birlikte kaba motor hareketler, temel dans bilgisi, temel bale adımları, ayak adımları, kol hareketleri, baş hareketleri, müzik kulağının gelişimi, müzikle uyumlu adım atma, ekip halinde çalışma, ifade becerileri, dans ile duygu aktarımı, basit dans koreografilerinin sahnelenmesi gibi konuları öğrenirler.

4. Beden Dengesi ve Koordinasyon Becerisi

3 yaş bale eğitimi ve 4 yaş bale eğitimi sırasında çocuklarınız için koordinasyon becerisinin de gelişiminde hız kazandığından bahsedebiliriz. Bu dönemde hızla büyümeye devam eden ancak dengesini kurmakta kimi zaman zorlanan çocukların; çocuk bale eğitimi pratikleri ile beden dengesini kurmakta eskisi kadar zorlanmadığı görülebilmektedir. Çocuklar için bale dersleri, onların müzik ile senkron hareket etmelerini sağlarken aynı zamanda kaslarını dengeli kullanmayı da öğretmektedir.

5. Grup İçinde Dans Etme Yeteneği

Grup içinde dans etme yeteneği özellikle özgüveninin temellerinin atıldığı bu dönem için bir hayli önemlidir. 3 yaş bale eğitimi ve 4 yaş bale kursu sürecinde eğitmeni ve arkadaşları ile bale figürlerini sergileyebilen çocuklar bir gruba ait olma hissinin verdiği güven duygusu ile kendini daha iyi ifade edebilir ve dolayısıyla sosyal yaşamında insanlar arasında çok daha kolay uyum sağlayacağı şekilde yetişebilir. 

Çocuklarınız İçin En İyi Bale Kursu Programları!

Çocuk bale dersleri ile çocuklarınız bedenlerinin esnekliğini ve hareket kabiliyetlerini geliştirirken aynı zamnada bir dans türünü öğrenmenin sevincini ve başarı duygusunu yaşayacaklar. Yalnızca çocuklar için bale kursu almayacak, sosyalleşerek kendilerine güvenleri olan çocuklar olarak yetişecekler. 

MEB onaylı bir dans kursu olan Bale Akademi, Avrupa standartlarında uygulamalı bale eğitimi programları ile her yaştan çocuğa en kapsamlı çocuklar için bale eğitimleri veriyor. Çocuklarla doğru iletişim modeli oluşturmayı bilen uzman bale eğitmenlerimiz tarafından verilen çocuklar için bale eğitimleri ile beraber onların samimi ve güvenilir bir ortamda sosyalleşmelerini ve kendileri ile çevrelerine dair kaliteli bilgiler edinmelerini sağlıyoruz. En kapsamlı çocuklar için bale kursu programlarımız ile çok yönlü gelişimlerini destekliyoruz. Siz de çocuklarınızın gelişimini bale ile desteklemek istiyorsanız vakit kaybetmeden Bale Akademi’ye gelin!

[widget-171]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 80