Bale Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Çocuk Bale Kursu Fiyatları Neye Göre Değişir?

Ucuza Bale Eğitimi Alınabilir Mi?

Bale eğitimi alan çocuklar bedenin farkında ve özgüveni yüksek bireyler olarak yetişir. Keyifli bir biçimde sosyalleşmeye olanak sağlayan bale,  hem fiziksel gelişime hem de zihinsel gelişime destek olur. Çocuklarının gelişim çağında bale eğitimi alıp ilerleyen yaşlarında başarılı balerin ya da balet olmasını isteyen aileler için güvenilir ve kaliteli bir çocuk bale kursu bulmak son derece dikkat edilmesi gereken bir konudur. 

Kaliteli eğitim veren, güvenilir ve konforlu bir alan sağlayan, alanında uzman eğitmenlerle çalışan bir çocuk bale kursu fiyatları da elbette sağladığı koşullara ve kaliteye paralel olarak artış gösterecektir. Ucuz bale kursu arayışına giren ebeveynler, kurumun eğitim programını ve eğitmenlerin tecrübesini göz ardı etmektedir. Yüksek fiyatlı her bale kursu elbette kaliteli değildir fakat kurumun belli standartları karşılayabilmesi için bazı maliyetleri göze alması gerekir. Bu maliyetleri karşılayan çocuk bale kursları da fiyatlarını yükseltmek durumda kalacaktır. 

Eğitmenlerin uzmanlığı ve tecrübesi, eğitim kurumunun Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olup olmadığı, eğitim programı, sınıf konforu gibi pek çok etken çocuk bale kursu fiyatları neye göre değişir sorusunun cevabını verir. Bu noktada ucuz olup birçok avantaj sağladığını belirten çocuk bale kurslarına karşı ebeveynlerin dikkatli olması gerekir.

1. Eğitmen Kadrosu

Ucuza bale eğitimi alınabilir mi diye soran ya da ucuz bale kursu arayışında olan ebeveynlerin ilk dikkat etmesi gereken nokta bale eğitmenleri olmalıdır. Bale eğitimi alan çocukların onları anlayan ve fiziksel açıdan her öğrencinin sınırlarına göre hareket eden bale eğitmeni ile karşılaşması ilerleyen yaşlarında bale tutkusunu canlı tutabilmesi için çok önemlidir. Baleyi hayatının merkezine koymuş ve alanında başarısını kanıtlamış eğitmenler ile çalışan çocuk bale kursları elbette ki fiyatlarını bu doğrultuda yüksek tutacaktır.

2.MEB Onayı

Bir bale kursunun MEB onaylı olabilmesi için yerleşim planı, sınıflar, acil çıkışlar, deprem dayanıklılık raporu ve buna benzer pek çok standardı karşılaması gerekmektedir. Bu standartlar Özel Öğretim Kurumları Standartlar Yönergesi ile zorunlu hale getirilmiştir. Çocuk bale kursları fiyatları neye göre değişir sorusunun en somut cevaplarından biri MEB onaylı olmasıdır.

3.Sınıf Mevcudu

Kaliteli bir eğitim sağlanabilmesi için eğitmen kadrosu kadar eğitimin nasıl bir ortamda gerçekleştiği de önem taşır. Çocuk bale kursu fiyatları neye göre değişir sorusuna cevap niteliğinde olan sınıf mevcutları eğitimin daha özel ve konforlu gerçeklemesini sağlar.

4.Eğitim Kurumunun Deneyimi

Çocuk bale kursu fiyatları belirlenirken sektördeki farklılıklara neden olan en önemli nedenlerden biri deneyimdir. 15 yıl boyunca bale eğitimi veren bir kurumu henüz 1 yıldır sektörde olan bir kurumla kıyaslamamak gerekir. Çocukların güvenli sınıflarda alanında uzman eğitmenler tarafından alacağı bale eğitimi ilerleyen yaşlarında kaliteli bir bale eğitimi aldım demesini sağlayacaktır. 

5.Kursun Konumu

Eğitim kurumunun şehir merkezine ve ulaşım seçeneklerine yakın olup olmaması da çocuk bale kursu fiyatları açısından önemlidir. Otobüs, metro ve metrobüs gibi toplu taşıma araçlarına, kamu kurum ve kuruluşlarına yakın olmayan çocuk bale kursları daha ucuz fiyatlar sunabilirler. Fakat burada önemli olan nokta kuruma ne kadar rahat ulaşabildiğiniz olduğundan fiyatların yüksek olmasının nedenini kavramak çok daha kolay olacaktır.

Eğer çocuğunuzu baleye yönlendirmek ve geleceğin başarılı bale dansçısı olmasını istiyorsanız bizim önerimiz çocuk bale kursları hakkında endişeye kapılmanızdan ziyade kursun gerçekten çocuğunuz için iyi bir bale eğitimi verip vermeyeceğini öğrenmenizdir. Çocuklarınız bizim için değerli! 

[widget-171]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 80