Bale Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Hafta Sonu Aktiviteleri – Boş Vakitlerde Neler Yapılabilir?

Monotonluk Sıkıldım Diyenlere Özel İstanbul’da Yapılabilecek Değişik Aktiviteler

Tüm hafta boyunca çalışıyor ve yoruluyoruz. Hafta sonu gelince de tüm haftanın yorgunluğunu atmak için eğlenceli hafta sonu aktiviteleri arıyor ve her gördüğümüz sosyal aktiviteler listesini karıştırmaya başlıyoruz. Karşımıza sürekli olarak yürüyüş yapmak, sinemaya gitmek, bir turist gibi tüm şehri gezmek ya da müzeleri ziyaret etmek gibi hafta sonu aktiviteleri çıkıyor.

Ancak bir rutin haline gelen ve artık keyif vermemeye başlayan bu aktiviteler, çoğu zaman tercih edilmiyor. Siz de bu düşünceler içerisinde kaldıysanız ve yapabileceğiniz değişik hafta sonu aktiviteleri arıyorsanız sizler için şimdiye dek karşılaştığınız sosyal aktiviteler listesinden çok daha farklı önerilerimiz var. Listemize buyurun!

Hafta Sonu Aktiviteleri – Eğlenceye Hazır Olun!

Klasik sosyal aktiviteler listesinin dışında yeni ve farklı bir şeyler arıyorsanız ne nerede meşhurdur, nerede ne yenir gibi klişeleri araştırmayı bırakın. Sizi hem eğlendirecek hem de yeni bir yaşam stili benimsemenizi sağlayacak hafta sonu aktiviteleri önerilerimize göz atabilirsiniz! İşte, danstan müziğe, resimden fotoğrafçılığa kadar her alandan İstanbul’da yapılacak değişik aktiviteler…

Hafta Sonu Aktiviteleri: Bale Kursu

Hangimizin hayali değildir ki bale yapmak? Tıpkı bir kuğu gibi süzülen, esneklikleriyle izleyenlerde hayranlık uyandıran ve kendini dansın ritmine kaptıran balerin ve baletlere hiçbir zaman özenmediğimizi söyleyebilir miyiz? Sizin de bale kursuna gitmek ve bale yapmak gibi bir hayaliniz varsa senelerdir ertelediğiniz bu hayalinizi gerçekleştirmek için bir adım atabilirsiniz. Hafta sonu bale eğitimlerine katılıp sıfırdan baleyle tanışabilir, bale kurslarında yepyeni bir çevre edinebilirsiniz.

Hafta Sonu Aktiviteleri: Taş Boyama Kursu

Resim yapma konusunda yetenekli olmayabilirsiniz. Hatta çöp adam bile çizemeyebilirsiniz. Taş boyama kursuna katılmak için yetenekli olmaya ihtiyacınız yok! Tekniklerini öğrenip taşlara dilediğiniz gibi motifler yapabileceğiniz taş boyama kursu ile en eğlenceli hafta sonu aktivitelerinden birine katılmış olabilirsiniz.

Hafta Sonu Aktiviteleri: Ebru Kursu

Ebru yapan sanatçıları izlemekten keyif alıyorsanız bir de ebru yaptığınızı ve ortaya rengarenk sanat eserleri çıkardığınızı düşünün. Renklere hakim olacağınız, sanatsal becerilerinizi dilediğiniz gibi konuşturabileceğiniz ve özgün çalışmalar yaratabileceğiniz bir ebru kursu, en keyifli hafta sonu aktivitelerinden biri olsa gerek!

Çocuklar İçin Hafta Sonu Etkinlikleri 

Yetişkinler için İstanbul’da yapılacak değişik aktivitelerimizi sıraladık. Şimdi geldi, gelişimini her şeyden çok önemsediğimiz çocuklarımıza… Çocuğunuzun tüm hafta sonunu bilgisayar karşısında ya da cep telefonuyla geçirmesini istemiyorsanız hem faydalı hem de eğlenceli aktiviteleri araştırabilirsiniz. Bu bir dans kursu, müzik kursu ya da fotoğrafçılık kursu olabilir. Bu noktada değerlendirmeyi, çocuğunuza bırakabilirsiniz. İşte, çocuklar için İstanbul’da yapılacak değişik aktiviteler…

Çocuklar İçin Hafta Sonu Etkinlikleri – Çocuk Bale Kursu: Çocuk bale kursu, çocuklar için hem sosyal hem de eğlenceli bir ortam yaratır. Çocuklar bale kursunda, disiplin kavramıyla tanışır ve bu, onların derslerdeki başarılarını olumlu yönde etkiler. Çocuk bale kursları, bu yönüyle tüm vaktini telefon ve tabletle geçiren çocuklar için hafta sonu etkinlikleri olarak tercih edilebilir.

Çocuklar İçin Hafta Sonu Etkinlikleri – Çocuk Tiyatro Kursu: Çocuğunuzun ileride ünlü bir tiyatrocu olmasını ister misiniz? Çocuğunuzun taklit ve oyunculuk yeteneğini geliştirebileceği çocuk tiyatro kursu veya çocuk yaratıcı drama kursu ile keyifli bir hafta sonu aktivitesi ile tanışabilirsiniz.

Çocuklar İçin Hafta Sonu Etkinlikleri – Çocuk Piyano Kursu: Çocuğunuzun müzik kulağının gelişmesi, sanat dolu bir yaşamının olması ve farklı ilgi alanlarını keşfetmesini istiyorsanız çocuk piyano kursu ile çocuğunuzu eğitici bir hobiyle buluşturabilirsiniz. 

Hemen Bir Sosyal Aktiviteler Listesi Oluşturun!

Şimdi ilk iş olarak neler yapmaktan hoşlandığınızı, nelere ilgi duyduğunuzu, çocukluktan bu yana hayal edip gerçekleştiremediğiniz hedeflerinizi, merak ettiğiniz alanları ve keşke yeteneğim olsa dediğiniz konuları alt alta sıralayın.

Ardından oluşturduğunuz sosyal aktiviteler listesini hayata geçirin. Hiçbir şey için geç kalmış sayılmazsınız. Tüm haftanızı iş veya okulda geçirdikten sonra hafta sonunda da evde oturmak, geri kalan sorumlulukları yüklenmek ve kendinize zaman ayırmamak zorunda değilsiniz! Haydi, değişik hafta sonu aktiviteleri ile kendinizi daha özel hissedin!

[widget-178]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 80