Bale Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Çocuğu Hangi Kursa Gönderelim Diyorsanız Buraya! – Çocuklar İçin Kurs Önerileri

Çocuğumu Sosyalleşmesi İçin Bir Kursa Yazdırmak İstiyorum Diyenler – Bu Kurslar İlginizi Çekecek!

Son yıllarda anne babalar gerek kendileri çalıştıkları için gerekse kendileri çalışmasa bile çocuklarının akranlarıyla sosyalleşebilmesi için kreşlerden çok çocuk kursları gibi alternatiflere ilgi göstermeye başladı. Çocukların hem eğlenip hem de kendilerini geliştirdikleri düşünülürse çocuk hobi kursları neden kreşlerden daha fazla tercih ediliyor sorusuna yanıt bulmak son derece kolay.

Peki çocuğunuzun yeteneklerini öne çıkaracak, kendisini hem fiziksel hem de zihinsel açıdan geliştirmesini sağlayacak en ideal çocuk kursları hangileri? Yazımızda sizlere çocuklar için önerileri vererek erken yaştan itibaren çocuk hobi kursları ile vaktini değerlendiren çocukların yaşam boyunca elde ettiği kazanımlardan bahsettik. İşte çocuğu hangi kursa gönderelim diyenler için en iyi çocuk kurs önerileri…

Kurs Seçerken Gelişimsel İhtiyaçlarını Göz Önünde Bulundurun! – Çocuğu Hangi Kursa Gönderelim?

Bilhassa 7 yaş altı çocuklar, yani ontogenez dönem söz konusu olduğunda gelişimin başlıca bileşenleri olduğunu göz ardı etmemelisiniz. Konuşma, beden gücü, beden esnekliği, denge, zihinsel gelişim, duygusal gelişim gibi farklı bileşenlerin gelişimi her çocukta aynı hızda olmaz. Ancak çocuğunuzun gelişim dönemini bütünsel bir yaklaşımla geçirmesini istiyorsanız bu noktada çocuk kursları size büyük ölçüde yardımcı olacaktır.

Örneğin; konuşma problemleri yaşayan veya yaşıtlarına göre daha zayıf konuşma becerisine sahip olan çocuklar için bir sağlık problemi yoksa yaratıcı drama veya müzik kursları son derece faydalı olabilir. Aynı şekilde zihinsel gelişim ve soyut düşünme için de müzik, resim ve drama kurslarının oldukça katkı sağladığını söyleyebiliriz. Buna karşılık beden ve kas gelişimiyle zihinsel gelişimi bir araya getirmek istiyorsanız dans ve bale kursları çocuklarınızın sağlıklı büyümesinde en faydalı seçeneklerden biridir. İşte çocuklarınız için tercih edebileceğiniz gelişim dönemine katkısı en fazla olan çocuk hobi kurs önerileri:

  • Mini bale kursu,
  • Dans kursu,
  • Müzik kursu,
  • Yaratıcı drama kursu,
  • Ritim perküsyon kursu,
  • Çocuklar için piyano eğitimi,
  • Çocuklar için gitar eğitimi,
  • Çocuklar için keman eğitimi,
  • Zarafet kursu,
  • Müzik Orff kursu gibi seçenekleri çocuk kurs önerileri listemizin başına koyabiliriz!

Fiziksel ve Zihinsel Gelişim Bir Arada: Mini Bale Kursu – Çocuğu Hangi Kursa Gönderelim?

Çocuğu hangi kursa gönderelim diye düşünen aileler için hiç kuşkusuz en iyi alternatiflerden biri de çocuk bale kursu olabilir. Bu noktada pek çok aileyi tedirgin eden bir yanlışı hemen düzeltelim. Özellikle internet dünyasında küçük yaşta bale eğitimi almanın çocuğun fiziksel gelişiminde, bilhassa ayak fizyolojisinde zararlı etkilere sahip olduğuna dair iddialara rastlamanız mümkündür. Halbuki bu ancak doğru planlanmamış bir çocuk bale kursu için geçerli olabilir.

Mini bale kursu programlarında çocukların bedenlerini zorlayacak ileri bale teknikleri zaten yer almamaktadır. Aksine mini bale kursu gibi çocuk kursları söz konusu olduğunda amaç çocuğun kas esnekliğini artırmak, hareket ve denge kabiliyetini geliştirmek, bedensel farkındalık sahibi olmasını sağlamaktır. Dolayısıyla çocuk bale kursu gibi eğitim programlarının çocuklara fizyolojik açıdan zarar vermesi şöyle dursun, hem zihinsel hem de fiziksel açıdan son derece faydalı olduğunu vurgulamak gerekir. 

Çocuk bale kursu programlarına katılan çocuklar; vücutlarını akranlarına göre çok daha iyi kullandıkları için gelişim dönemlerinde sıklıkla rastlanılan çocuk sakarlıklarını çok daha az gösterir ve gelişim sürecinde ortaya çıkması muhtemel duruş bozukluklarını ortadan kaldırır. Nitekim çocuk hobi kursları arasında balenin önemini ısrarla vurgulamamızın en büyük nedeni sağlıklı bir fiziksel ve zihinsel gelişime sağladığı tüm bu katkılardır.

Çocuklarınızın İhtiyaçlarına Göre Planlanan Eğitimler İçin Akademi’yi Takip Edin!

Çocuklarınızın bedenlerini keşfetmesini ve kaslarını güçlendirmesini sağlamak çocuk bale kursu ile çok kolay! Çocuk bale kursları ile miniklerimiz bir yandan enerjilerini atarken diğer yandan vücutlarını tanıyacak, sınırlarını öğrenecek ve hareket kabiliyetlerini geliştirecek. Ayrıca nitelikli bir ortamda sosyalleşme imkanını da unutmayın… Bale Akademi’de tüm bunlar ve daha fazlası sizleri bekliyor!

Ancak hemen hatırlatalım! Akademi’nin sizlere ve çocuklarınıza sunduğu tek şey mini bale kursu değil! Çocuklarınızın gelişimine katkı sağlayacak çocuk kursları için Türkiye’nin en kapsamlı sanat akademisinde çok sayıda seçenek var. Danstan müziğe, resimden yaratıcı dramaya kadar farklı çocuk kursları için bize ulaşabilir, çocuğunuzun sağlıklı gelişimi için hemen harekete geçebilirsiniz.

[widget-178]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 80