Bale Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Çocuk Bale Gösterileri – Çocuğunuzu Sahnede Görmek İster Misiniz?

En Güzel Bale Gösterileri İçin Minik Dansçılarımızla Sahnedeyiz!

Çocuğunuzu sahnede bale yaparken hayal edebiliyor musunuz? Nasıl da zarif görünürdü, öyle değil mi? Çocuk bale gösterileri her ne kadar çocuğunuz için yararlı olsa da sizi mutlu etmek için bile öneme sahiptir. Sizi bu denli mutlu eden ve duygulandıran çocuk bale gösterileri çocuğunuza ne hissettirir sizce?

Çocuk bale gösterisi eğlenceli olduğu kadar geliştiricidir de… Çocuklar bale yaparken müthiş bir özgüven kazanır, sosyalleşir ve grupla hareket etmenin keyfini çıkarır. Öyleyse çocuk bale gösterileri neden bu denli önemli, detaylarıyla üstünde duralım ve sizin için çocuk bale gösterileri hakkında bilmeniz gereken yararları paylaşalım…

Çocuk Bale Gösterileri Ne Yarar Sağlar?

Çocuklar için bale gösterileri hazırlamak ve çalışmak yaş gruplarına göre farklılık gösterebilir. Temelde çocukların bale gösterilerine hazırlanmaları sosyal ve duygusal gelişimlerini olumlu yönde etkiler. Aynı zamanda ritim çalışmasını öğrenen çocuklar bedenlerini ritimlere uygun biçimde kullanmada başarıyı yakalarlar. Arkadaşlarıyla birlikte ortaya bir çocuk bale gösterisi koymanın keyfini içlerinde hissederler.

Çocuğum sosyalleşsin, arkadaş çevresi gelişsin, çevresiyle iyi ilişkiler geliştirebilsin diyorsanız mutlaka çocuk bale eğitimi almasını sağlamalı, bale gösterileri için hazırlanmasına destek olmalısınız. Çocuğunuzu destekleyecek, her alanda gelişim göstermesi için minik bir adım atmasını sağlayacak ve aynı zamanda disiplin kazanmasını teşvik edecek çocuk bale gösterileri için iyi eğitmenlerden destek talebinde bulunmanız önemli. 

Çocuk Bale Gösterileri Nasıl Hazırlanır?

Bale gösterileri sıkı bir çalışmanın sonucu olarak ortaya çıkar ve disiplin gerektirir. Çocuk bale gösterileri de aynı emekle ortaya konur. Ancak çocukların özellikle okul öncesi bale gösterisi hazırlanacaksa çok daha basit figürleri çalışacağını da unutmamalısınız.

Ebeveynler genellikle 3 yaş bale gösterisi nasıl olmalı ya da 4 - 5 yaş bale gösterisi nasıl olmalı gibi sorularla uzmanların kapısını çalar. Çocuk bale gösterisi hazırlanırken dikkat edilecek en önemli konu basitliktir. Çocukların zorlu hareketleri yapamayacağı ya da aşırı ezber gerektiren figürleri yaşına göre yapamama ihtimali göz önünde bulundurularak bir ayarlama yapılır, figürler özenle seçilir ve uygulanır. 3-4-5 yaş bale gösterisi düzenlenirken işte bu basitlik göz önünde bulundurulmalı, çocukların kemik sağlığından özgüvenlerine kadar her detay incelikle düşünülmelidir.

Çocukların 10 yaşına kadar kemik gelişimleri devam ettiği için parmak ucunda durma hareketi içeren koreografiler gösteride bulunmaz. Çocukların yatkın oldukları, rahatlıkla yapabilecekleri hareketler koreografiye yerleştirilir ve haftalarca bu temel hareketler üzerinden koreografiler çalışılarak bale gösterisi hazırlanır.

Çocuğum Okul Bale Gösterisine Katılmalı Mı?

Okul bale gösterisi çocukların özgüvenini artırmak, deneyimlerini çoğaltmak, kaslarını geliştirmek, eğlenmesini ve başarmasını desteklemek adına düzenlenir. Çocuğunuzun bu gösterilere katılarak kendini göstermesi hem psikolojik hem de fiziksel açıdan değerlidir. Kaslar çalışır, sosyallik artar, iletişim becerileri gelişir, yetenekler gelişir, bedenini kontrol edebilir, keyif alır, müzik kulağı gelişir ve daha birçok fayda görebilir. Bu sebeple okul bale gösterisi ya da okul öncesi bale gösterisi düzenlenmeli, çocuklarınız da katılım sağlamalıdır.

Çocuk Bale Eğitimi İle Gelişimine ve Sosyalliğine Destek!

Çocuğunuzun bale gösterileri yapmasını mı istiyorsunuz? İyi bir çocuk bale eğitimi sonrasında çocuğunuzun en güzel bale gösterileri için hazır olacağını unutmayın. Okul öncesi bale gösterisi ya da okul bale gösterisi için temeller atmasını ve arkadaşlarından daha çabuk öğrenmesini istiyorsanız deneyimli ve pedagojik formasyona sahip eğitmenlerden bale dersleri almasını sağlayabilirsiniz. 

Bale Akademi olarak deneyimli eğitmen kadromuzla çocuk bale dersleri veriyor, çocuğunuzun sanatla dolu sosyal bir ortamda olmasını sağlıyoruz. Okul öncesi bale gösterisi öncesi alacağı derslerle hem kendisine hem de çevresine muhteşem anlar yaşatacak çocuğunuzun gelişimini bale ile desteklemeye başlayabilir, keyifli anlar yaşamasının yolunu açabilirsiniz. 

[widget-171]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 80