Bale Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Çocuk Bale Eğitimi Aşamaları

Çocuk Bale Eğitimi Nasıl Olur?

Çocuklarının bale eğitimleri almasını isteyen ebeveynler bale eğitim süreçlerini de bilmek isterler. Çocuk bale eğitimi aşamaları, konservatuvara hazırlık ve yetişkin bale eğitimlerinden farklı olarak yaş gruplarına ayrılarak başlar. Mini bale eğitimleri 3-4 yaş grubu, hazırlık seviye eğitimleri 4-5 yaş grubu, seviyeli bale temel eğitimler ise 6-12 yaş grubu, ileri seviye bale eğitimleri ise 13-18 yaş grubu çocuklara verilmektedir. Çocuk bale eğitimi nasıl olur diyen ebeveynlerin öncelikle bahsi geçen yaş gruplarını dikkate alarak çocuklarının yaşına göre eğitimler bakmaya başlaması gerektiğini söyleyebiliriz.

Yaş gruplarına göre eğitimler seçildikten sonra süreçler her yaş grubu bale eğitimleri için tahmin edilebileceği üzere farklı ilerler.  Mini bale eğitimlerinde ebeveynler genel olarak çocuklarının sosyalleşmesi ve bedensel farkındalık kazanmasını amaçlarken, hazırlık seviye ve temel bale eğitimlerinde ise çocuklarının ilerleyen yaşları için sağlam bir bale temeli almasını amaçlarlar. İleri seviye bale eğitimleri ise hem gençleri hem de çocukları kapsadığı için konservatuvara girmeden önce verilen son eğitimdir.

Çocuklar İçin Bale Eğitimi Süreci – Çocuk Bale Eğitimleri

Çocuklar için bale eğitimleri yukarıda da bahsettiğimiz gibi yaş gruplarına ve beklentilere göre değişmektedir.  Çocuklarını profesyonel bale dünyasına hazırlamak isteyen aileler ve çocuğunun yalnızca kendini geliştirmesini ve hobi edinmesini isteyen aileler yaş gruplarına göre ayrılmış çocuk bale eğitimleri arasından çocukları için en uygun eğitimi bularak bale dünyasına adım atmalarına yardımcı olurlar.

1. 3-4 Yaş Mini Bale Eğitimleri

Çocuklarını baleye yönlendirmek isteyen ve bedensel farkındalık oluşturmak isteyen ailelerin sıklıkla tercih ettiği mini bale eğitimlerinde 3-4 yaş grubu çocukların kendilerini fark etmeleri ve ritim duygusu geliştirmeleri sağlanır. Bu sebeple çocuk bale eğitimleri arasından mini bale eğitimlerini tamamlamış çocuklar bedenlerinin farkında olarak hayatı keşfetmeye başlarlar. Bale temeli atmak için ise bir sonraki aşamaya geçmiş olurlar.

2. 4-5 Yaş Bale Hazırlık Seviye Kursu

Mini bale eğitimlerini tamamlamış ya da bale ile ilk kez tanışacak çocukların sağlam bir bale temeli atması için en önemli başlangıç eğitimlerinden olan hazırlık seviye aşaması, çocuklarının gelecekte profesyonel bale dansçısı olmasını isteyen ailelerin başlangıç eğitimi olarak tercih ettiği eğitimlerdendir.  Çocuk bale eğitimi aşamaları içinde temel oluşturmak için planlanmış eğitimlerdendir.

3. 6-12 Yaş Seviyeli Bale Temel Eğitim

Hazırlık seviye kursunu tamamlayan ya da bale ile tanışacak çocukların aldığı eğitimlerdendir. Seviyeli bale temel eğitimlerinde çocuk bale aşamaları ve kursları içinde 4-5 yaş bale hazırlık kursunu tamamlamış öğrenciler bu eğitim aşamasında hiç zorlanmadan ilerlerler. Çünkü önceki senelerde bu eğitim içeriğinde görmüş oldukları dersleri hatırlarlar ve bu sebeple bale eğitimlerinde seviyeli bale eğitimleri ile başlayan çocuklardan daha rahat olurlar.

4. 13-18 Yaş İleri Seviye Bale Eğitimleri

Hem genç hem de çocukları kapsayan ileri seviye bale eğitimleri balede profesyonelleşmek isteyen çocuk ve gençlerin konservatuvara hazırlanmadan önceki son eğitimidir. Bu eğitimler artık balede kendini ilerletmiş ve çocuk bale eğitimi aşamalarını sırasıyla tamamlamış ileri seviyeye dönük eğitimlerdir.

Çocuklar için bale eğitimleri ve çocuk bale eğitimi aşamaları yukarıda bahsettiğimiz gibi uzun ve sabır gerektiren bir süreçtir. Bu süreçte hem ebeveynlerin hem de çocuk bale dersleri alan öğrencilerin sabırlı olması gerekmektedir. Çocuk bale eğitimi aşamalarını başarıyla tamamlayan öğrenciler ise geleceğin profesyonel bale dansçıları olarak bale dünyasına adını yazdırmak için önlerinde hiçbir engel olmadan ilerlerler. Siz de çocuğunuzun başarılı bir bale dansçısı olmasını istiyorsanız erken yaşlarda bale eğitimi almasını sağlayabilir ve geleceklerini şekillendirebilirsiniz.

Çocuk Bale Eğitimi Süreci Bale Akademi’de Yaşanır!

Erken yaşta çocuk bale dersleri alan çocuklar kendilerini keşfeder ve geleceklerini şekillendirmek için bir adım atmış olurlar. Çocuklarınızın fiziksel ve zihinsel gelişimine destek olurken aynı zamanda profesyonel bale dünyasına hazırlamak için kaliteli ve doğru bale eğitimleri alın!

Türkiye’nin en iyi bale kursu olan Bale Akademi alanında uzman eğitmenler ve uluslararası standartlarda hazırlanmış çocuk bale eğitim programlarıyla çocuklarınızın adını dans dünyasına yazdırıyor! Bale Akademi ile başarıyı yakalamak için vakit kaybetmeyin!

[widget-171]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 80