Bale Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Bebek Balesi Nedir, Bebek Balesi Kursu Nasıldır?

Minikler İçin Bale Eğitimleri Nasıl Oluyor?

Şimdiden sanatı sevmesini ve sanata uyum sağlamasını istediğiniz minik yavrunuz için değişik aktiviteler ve gelişimsel ihtiyaçlarını karşılayacak eğitim ortamları arıyorsanız ve bebek balesi nedir diye merak ediyorsanız doğru yerdesiniz.

Bebeğiniz henüz çok küçükse ama yine de araştırma içerisine girdiyseniz bebek balesini de duymuşsunuzdur. Peki, nedir bu bebek balesi? Özellikle yurt dışında 6 aydan itibaren başlayan bebek balesi aslında bebeklerin kemik gelişimi aktif bir şekilde devam ederken sadece ritim duygularını güçlendirmek için yapılan perküsyon çalışmalarından ibarettir.

Bebek Balesi Ne İşe Yarar? – Mini Bale Kursu Tercih Etmelisiniz!

Yabancı ülkelerde aşina olunan bebek balesi, bebeklerin 6. ayından itibaren başlıyor ve 2-3 yaşa kadar hafif düzeyli ritim çalışmalarıyla seyrediyor. Bebeklerin farklı bir etkinlikle ritim duygularının geliştirilmesi amaçlanıyor. Çocuk bale okulu içerisinde yer alan bebek balesi derslerini ülkemizde bulmak pek mümkün değil. Çocuklar için bale kursu ülkemizde çok fazla olsa da bebek bale kursu yok diyebiliriz.

Bebek balesi adıyla pazarlanan ve 6 ay-2 yaş arası devam eden bu kursların çocuk kemik gelişimi açısından yararlı olmayacağını söyleyebiliriz. Ancak 3-4 yaş civarında çocuğunuzun katılmasını destekleyebileceğiniz mini bale kursu ile yoğun olmayan ve yaşına uygun bir programla gelişim sağlamasına destek olabilirsiniz. 

Mini bale çocukların sosyal gelişimlerini, bedenlerini keşfetmelerini, baleye minik bir adım atmalarını sağlar. Sanatla ve baleyle erken yaşta tanışan çocuğunuz keyifli bir zaman geçirir. Çocuk bale eğitimi birçok ebeveyn tarafından tercih edilen hoş bir dans aktivitesidir.

Bebek Balesi İle Mini Bale Arasındaki Fark Nedir?

Küçük çocuklar için bale eğitimi ararken bebek balesi ve mini bale ile karşılaşmış olabilirsiniz fakat ikisini ayıran özellikleri merak ediyor olabilirsiniz. Yukarıda kısaca bahsetmiş olsak da kısaca açıklayalım. Bebek balesi çoğunlukla yurt dışında verilen hafif düzeyli bir bale eğitimi olmakla birlikte aslında çocuk kemik sağlığı için çok da yararı bulunmayan bir aktivite. Mini bale ise ülkemizde de bulunan, deneyimli ve pedagojik formasyona sahip bale eğitmenleri tarafından verilen, 3-4 yaşından itibaren çocukların katılabildiği başlangıç eğitimleridir. 

Mini bale kursu çocukların henüz gelişim çağında olmaları sebebiyle kolay hareketlerle ve dengeli bir şekilde planlanır. Çocuk bale kursu üst seviye öncesi daha küçük yaşlar için gerekli bir eğitimdir. Çocuğunuz için en erken 3 yaş bale eğitimi arıyorsanız mini bale kursu ile başlangıç yapmasını sağlamalısınız.

Bedensel Farkındalık Kazansın ve Sanatla Büyüsün Diye: Mini Bale Kursu!

Çocuğunuz için güvenilir, geliştirici ve eğlenceli bir dans etkinliği arıyorsanız 3-4 yaş mini bale kursu ilk tercihiniz olmalı. Bebeğiniz için ritim çalışmalarını önemsiyorsanız bebek bale kursu arayışına girmiş olsanız dahi Türkiye’de 3 yaş altı bale eğitimi bulmak biraz zor. Çocuğunuz 3 yaşına geldiğinde bebek balesi yerine mini bale kursu almasını sağlayabilirsiniz. 

Mini bale kursu ile birlikte çocuğunuzun fiziksel gelişimi desteklenir, ruhsal ve sosyal açıdan denge yakalaması sağlanır, iletişim becerileri daha fazla güçlenir ve arkadaşlarıyla eğlenceli bir eğitim yolculuğuna çıkmış olmanın mutluluğuyla keyifli bir çocukluk dönemine adım atar. Çocuğunuzun iyi eğitmenlerle geleceğini de şekillendirmek istiyorsanız mini bale kursu almasını, ilerleyen yaşlarda 4-5 yaş ve 6-12 yaş çocuk bale eğitimi ile gelişimini sürdürmesini sağlayabilirsiniz. 

[widget-171]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 80