Bale Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Bale Eğitimi Neden Önemli – Çocuk Bale Eğitimi

Çocuklar İçin Balenin Önemi!

Bale dünyanın en köklü ve eski danslarından biri olarak çocuklarının dans alanında gelişmesini isteyen ailelerin ilk tercihi olmuştur. Bu zarif dans türü,  hem kıyafetleri ile hem figürleri ile çocukların ilgisini toplayan ve bale dansçısı olma hayalleri kurduran büyülü bir havaya sahiptir. Bale eğitimi neden önemli sorusu da çocuklarının bale eğitimi almasını isteyen aileler tarafından sıklıkla sorulmaktadır.

 Balenin temelinde öğrenilmesi uzun yıllar süren, sabır ve disiplinli bir çalışma isteyen kurallar bütünü yatmaktadır. Yüzyıllar içinde geliştirilen ve mükemmeliyete ulaştırılan tüm bale kuralları bu özellikleri ile birlikte tüm dansların atası sayılır. Böylesine katı ve aynı zamanda eğlenceli olan balenin çocuklara hem fiziksel hem de zihinsel olarak birçok faydası olduğunu söylemek yanlış olmaz. Bale eğitimi bu noktada hem faydaları ile hem de çocukların hayatlarını değiştiren dokunuşlar yapması ile ebeveynlerin en çok tercih ettiği ve çocuklarını yönlendirdiği danslardandır.

Biz de yazımızda bale eğitiminin önemi ve bale neden önemli gibi sorulara yanıt vereceğiz. Siz de çocuklarınızın bale eğitimi almasını istiyor ve çocuklar için bale eğitiminin önemi nedir diye merak ediyorsanız yazımıza göz atmaya devam ederek balenin çocuklara sağladığı faydalar ve bale neden önemli gibi soruların yanıtlarını bulabilirsiniz…

Bale Eğitiminin Önemi – Çocuk Bale Eğitimleri

Bale eğitiminin önemi düşünüldüğünde ilk akla gelen elbette fiziksel sağlığa olan faydalarıdır. Fakat çocuk bale eğitimi yalnızca fiziksel sağlığa değil zihinsel sağlığa da katkı sağlar. Çocuklar için balenin önemi düşünüldüğünde okul hayatlarında ve sosyal yaşamlarında karşılarına çıkabilecek her türlü sorunu çözebilme yetisi kazandırır diyebiliriz. Erken yaşlarda kriz çözebilme yeteneği,  bale eğitiminde edinilen bilgiler ve kazanılan sorumluluk bilinci sayesinde oluşur.

Çocuğunuzun okulda bir problem yaşandığında soğukkanlılık ile karşılayabilmesi ya da arkadaşları arasında kendini rahatça ifade edebilmesi çocuklar için bale eğitiminin önemi konusunu vurgulamaktadır. Balenin çocuklara sağladığı faydalar arasında kriz çözebilme yeteneğinin dışında soyut düşünme becerisi kazandırdığını da söylemek mümkündür. Bale eğitimi alan çocuklar dans figürleri ve koreografilerle kendilerini anlattıkları için bir süre sonra zihinleri etrafta olan biteni daha renkli görmeye başlar. Bu noktada bale eğitiminin önemi olarak çocukların renkli hayatını daha da renklendirdiğini söyleyebiliriz.

Çocuklar için bale eğitiminin önemi fiziksel olarak ise tahmin edilebileceği üzere oldukça fazladır. Fiziksel sağlık için en etkili dans türlerinden olan bale, doğru duruş çalışmaları ile omurga sağlığını olumlu yönde etkilemektedir. Omurga sağlığının yanında kas gelişimine de katkı sağlayarak eğitim alan çocukların kondisyonunu artırmaktadır.

Bale neden önemli diyen ebeveynlerin sorularını yanıtladığımız yazımızda çocuklarını baleye göndermek isteyenlerin bale eğitimleri almamaları için hiçbir sebep göremiyoruz. Siz de çocuğunuzun bale eğitimi almasını istiyor ve çocuk bale kursu içinden en iyisini seçmek istiyorsanız bale eğitiminin önemi konusunu iyi analiz etmelisiniz. Çocuklarınız için fayda sağlamayacak bale eğitim programları ve bale eğitimleri konusunda tecrübeli olmayan eğitmenler ile çalışan kurumlardan çocuk bale eğitimi almamanızı öneririz.

Çocuk Bale Eğitimi Bale Akademi’de Alınır!

Bale ile çocuğunuzun fiziksel gelişimine katkı sağlamak ve onu ilerde iyi bir bale dansçısı olarak dans dünyasına hazırlamak istiyorsanız, Bale Akademi sizleri bekliyor! 

Çocuklarınızın okul başarılarını destekleyecek, özgüven kazanarak daha sosyal ve girişken bireyler olmasını sağlayacak ve kariyer hedeflerini şekillendirecek bir bale eğitimi vererek hayallerine bir adım daha yaklaşmasını sağlıyoruz! Gelin, geleceğin başarılı bale dansçılarını birlikte yetiştirelim!

[widget-171]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 80