Bale Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Dünyanın En İyi Bale Okulları - Bale Tutkunlarının Hayalindeki 10 Bale Okulu

Bale İçin En İyi Okulları Öğrenmek İster Misiniz?

Dünyanın dört bir yanından binlerce insan bale eğitimi almak için bazı meşhur sanat ve dans okullarını tercih ediyor. Siz de baleye ilgi duyuyorsanız, geleceğin ünlü balerini ya da baleti olmak istiyorsanız, sahnede yeteneklerinizle ön plana çıkmak istiyorsanız dünyanın en iyi bale okulları nereler diye merak ediyor olabilir, kendiniz için bir yol çizme çabasına girebilirsiniz. 

Başarılarıyla gündeme gelen, adından söz ettiren ve ülkemizi başarıyla temsil edecek geleceğin balerinleri ve baletleri için dünyanın en iyi 10 bale okulu arasından birini seçme şansı sunuyoruz ve bunun için listemizi hazırladık! Dünyanın en iyi bale okulları arasından tercihinizi yapıp kendinizi geliştirirseniz elbette bu okullardan birine girebilme şansınız yüksek olacaktır. O halde gelin dünyanın en iyi bale okulları hangileri birlikte bakalım…

Dünyaca Bilinen 10 Bale Okulu – Adını Duyurmak İsteyenlere En İyi Bale Okulları!

Bale yapmak da seyretmek de oldukça keyif vericiyken profesyonel anlamda bale çalışmalarına soyunmak bir başka! Bale eğitimi alarak güzel okullara girmek isteyen öğrencilerimiz için dünyanın en iyi bale okulları arasından seçim yaptık. İşte o bale okulları:

  • Dünyanın En İyi Bale Okulları 1 - Kanada Ulusal Bale Okulu (NBS) – Ontario:

Kanada’nın kuzey eyaletinde kurulan Kanada Ulusal Bale Okulu, en iyi bale okulları arasında yer alan oldukça dikkat çekici bir dans okuludur. Balerin ya da balet olmak isteyen, profesyonel bir eğitimle dans hocası olma hayalleri bulunan kişilerin tercih etmesi gereken önemli dans okullarından biridir.

  • Dünyanın En İyi Bale Okulları 2 - Amerikan Bale Okulu – New York, ABD:

Balerin ve dansçı yetiştirmek için kurulan Amerikan Bale Okulu ülkenin dansçılarını yetiştirmek adına bölgesinin en iyi bale okulu olması için 1934’te kuruldu. ünlü koreograf George Balanchine tarafından kurulan bu bale okulu da dünyanın en iyi bale okulları arasında yer alıyor. 

  • Dünyanın En İyi Bale Okulları 3 - Kanada Atlantik Bale Tiyatrosu – New Burnswick, Kanada:

Orijinal olarak The Atlantic Ballet Theatre of Canada adıyla bilinen bale okulu, baleyi profesyonel anlamda yapmak isteyen kişiler tarafından tercih edilebilecek iyi bale okullarından biridir. Dünyaca ünlü bale okulu eğitimi arıyorsanız tercih edebileceğiniz okullardan sadece biri diyebiliriz. 

  • Dünyanın En İyi Bale Okulları 4 - Alvin Ailey Amerikan Dans Tiyatrosu – New York, ABD:

Bale okulları arasında en gözde okullardan biri olan bu dans tiyatrosu, 1958 yılında dansçı ve koreograf Alvin Ailey tarafından kuruldu ve çok sevilen bir dans okulu oldu. Öğrencilerine çeşitli burs imkanı da sunan okulda bale eğitiminizi alabilir, iyi yerlere gelebilir, okulun kendi bünyesindeki dans topluluğunda yer alabilme şansını yakalayabilirsiniz. 

  • Dünyanın En İyi Bale Okulları 5 - Juilliard Dans Okulu – New York, ABD:

Bale okulu arayışı içine girdiyseniz ve dünyanın en iyi bale okulları arasından seçim yapacaksanız en prestijli okulu bilmek isteyebilirsiniz. İşte Juilliard Dans Okulu o okulların başında geliyor. Seçkin bir dans okulundan bale eğitimi almak isteyenler 1905 yılında kurulmuş ve birçok sanatçıyı mezun etmiş bu okulu tercih edebilirler.

  • Dünyanın En İyi Bale Okulları 6 - Avustralya Bale Okulu – Southbank, Victoria, Avustralya:

Dünyaya hitap eden eğitim programıyla Avustralya Bale Okulu da en iyi bale okulları arasında yer alıyor. Dansçıların karakter gelişimine ve teknik yeterliliğine önem veren ve bu doğrultuda öğrenciler seçen okuldan kötü bir bale eğitimi almak mümkün değil!

  • Dünyanın En İyi Bale Okulları 7 - John Cranko Okulu – Stuttgart, Almanya:

Dünyadaki en iyi bale okulları arasında yer alan Alman bale okulu John Cranko Okulu, ilk öğrencilerini 1971 yılında almaya başladı ve dansçıların yeteneklerini parlatma konusunda kendini kanıtlayan okullardan biri oldu. 

  • Dünyanın En İyi Bale Okulları 8 - Brenau Üniversitesi – Washington, ABD: 

Sahne sanatları alanında birçok bölümü bulunan Brenau Üniversitesi gelişmiş bale eğitimi almak isteyen öğrenciler için en iyi okullardan biridir. Öğrenciler bale eğitimi dışında modern dans, caz ve müzikal tiyatro, dans pedagojisi gibi bölümlerde de eğitim görebiliyorlar. Amerika’da bale konusunda gelişmiş bir okul arayışı içerisindeyseniz, bünyesinde birçok imkan bulunan bu okulu da iyiler listenize ekleyebilirsiniz. 

  • Dünyanın En İyi Bale Okulları 9 - Vaganova Rus Bale Akademisi – St. Petersburg, Rusya:

Modern Rus balesinin temellerini atan Vaganova Rus Bale Akademisi, Rusya'nın St Petersburg kentinde bulunan bir klasik bale okulu olarak biliniyor ve dünya üzerinde balet ya da balerin olmak isteyenlerin çok sık tercih ettiği okullardan biri oluyor.

  • Dünyanın En İyi Bale Okulları 10 - Paris Opera Bale Okulu – Paris, Fransa:

Dünyanın en iyi performans okulu olarak kabul edilen Paris Opera Bale Okulu, prestijli bir bale eğitimi almak isteyenlerin bir numaralı tercihi oluyor. Üç yüz yıldan fazla bir zamandır birçok ünlü bale dansçısını yetiştiren okula girmek isteyen çok sayıda öğrenci var. 

Dünyanın En İyi Bale Okulları İle Sanata Dahil Olmak İçin Bir Adım Atın!

Dünyada prestij sahibi en iyi sanat ve bale okullarında eğitim alabilmek tüm sanatseverlerin hayali olabilir. Bu okullara girebilmek için öncelikle baleyle ilgili bir temelinizin olması ve okulların aradıkları kriterleri karşılayabiliyor olmanız gerekiyor. Öyleyse öncelikle temeliniz için çalışmalar yapmalı ve iyi bir bale eğitimi ile çalışmalara başlamalısınız. 

Bale okulu seçmekten daha zor bir şey varsa o da seçkin okullara kabul için hazırlanmaktır. İyi eğitim veren bir kurs ortamında bale eğitimi alarak temelinizi oturtmanız mümkün! Böylece hem başvuru aşamasında hem de kabul alırsanız ilerleyen aşamalarda başarıdan başarıya koşabilirsiniz. Bale Akademi olarak çocukların ve gençlerin dünyasına yeni kapılar aralıyor, verdiğimiz kaliteli bale eğitimi ile sağlam temeller atıyoruz. Siz de eğitimlerimize katılarak adım adım ilerleyebilir, yeteneklerinizi keşfedebilirsiniz. 

[widget-169]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 80