Bale Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Çocuklar İçin Modern Dans Derslerinde Neler Öğretilir?

Dansın En Özgür Hali! 

Modern dans balenin değişmez ve katı kurallarına karşı olarak 20. yüzyılda ortaya çıkmıştır. Modern dans nedir sorusuna ise her ne kadar bale temelli bir dans olsa da balenin kurallarından uzak ve bağımsız bir dans olduğu söylenerek yanıt verilebilir. Modern dans, klasik müzik başta olmak üzere pek çok müzik türüne uydurulabilir. Böylesine özgür ve serbest bir dansın, ebeveynler tarafından çocuklarının enerjilerini atmaları ve sanatla bütünleşmeleri için tercih edilmesi de şaşırtıcı bir durum değildir. 

Çocuklar için modern dans, doğru eğitimler ve alanında uzman eğitmenler ile verildiğinde öğrencinin ilerleyen yaşlarında modern dans ile ilgili bir kariyer planlaması yapmasına fırsat verir. Bu sebeple ister hobi amaçlı ister profesyonel amaçla başlansın, çocuklar için modern dans eğitimleri kaliteli ders planları ile tecrübeli çocuk modern dans kursu eğitmenleri tarafından verilmelidir. 

Çocuğunuz için en uygun dansın modern dans olduğunu düşünüyor ve çocuk modern dans kursları araştırması yapıyorsanız öncelikle eğitimlerin nasıl olduğu konusunda kafanızdaki sorulara cevap bulmanız çocuğunuzun modern dans serüveni ile ilgili bilgi sahibi olmanızı sağlayacaktır. Yazımızın devamını okuyarak çocuk modern dans eğitimleri nasıl yapılır ve derslerde neler işlenir gibi konular hakkında bilgi edinebilirsiniz…

Çocuklar İçin Modern Dans – Çocuk Modern Dans Dersi

Çocukların serbest bir biçimde kurallara bağlı kalmadan hareket edebildikleri ve bedenlerini keşfettikleri çocuklar için modern dans dersleri eğlenceli vakit geçirmelerini sağlarken kendilerini tanımalarına da yardımcı olmaktadır. Çocuklar için modern dans dersleri içerik olarak her çocuğun rahatlıkla uyum sağlayabileceği hem modern dans temeli attıran hem de yalnızca hobi için modern dans eğitimi alan çocukların rahatlıkla uyum sağlayabileceği şekilde planlanır. Çocuklar için modern dans derslerinde öğretilenler ise:

 • Temel Anatomi Bilgisi
 • Doğru Duruş Çalışmaları 
 • Temel Duruş Şekilleri
 • Bedensel Farkındalık
 • Bedeni ve Alanı Hissetme
 • Temel Kol ve Bacak Hareketleri
 • Bedeni Kuvvetlendirme
 • Temel Müzik ve Ritim Bilgisi
 • Denge Çalışmaları
 • Uyum İçinde Hareket Etme
 • Sıçramalar
 • Doğru ve Etkin Beden Dili
 • Jest ve Mimikler
 • Denge Hareketleri
 • Zıplama Hareketleri 

gibi konulardır. Öğretilen konular öğrencilerin hem fiziksel sağlığı için hem de sanatsal bakış açısını geliştirme açısından oldukça önemlidir. Çocuklar için modern dans dersleri yalnızca fiziksel sağlığa katkı sağlamakla kalmaz zihinsel olarak da olumlu etkileri vardır. Çocuklar için modern dans dersleri sonunda çocukların yaratıcılıkları ve üretkenlikleri artmış olur. Kazandıkları bu özellikler ile hem okulda hem de sosyal alanlarda başarıyı garantilerler. 

Çocuklar İçin Modern Dans Kursu Bale Akademi! 

Çocukların hem fiziksel becerilerini hem de sosyal becerilerini geliştiren çocuklar için modern dans kursu doğru eğitim planları ile çocuklarınızın hayatına güzel bir dokunuş yapabilirsiniz. Avrupa standartlarında alanında uzman eğitmenler ile verdiğimiz çocuklar için modern dans eğitimleri çocuklarınızın geleceklerine ışık tutuyor! 

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir çocuk modern dans kursu olarak derslik büyüklüklerimizden acil çıkışlara, ekipman ve eğitim gereçlerinden yangın merdivenlerine, deprem dayanıklılık raporundan sosyal alanlara kadar MEB standartlarının tamamına uygun güvenli bir binada çocuk modern dans eğitimleri veriyoruz! Siz de çocuğunuzun modern dans ile tanışmasını istiyorsanız zaman kaybetmeyin! 

[widget-172]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 80