Bale Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Bale Müzikleri ile Gelişen Çocuklar! - Bale Müziklerinin Çocukların Gelişimine Faydaları

Çocuğunuz Baleden Tümüyle Faydalansın İster Misiniz?

Bale eğitimi sırasında çalan klasik müziklerin çocuğunuzu olumlu yönde etkileyeceğini biliyor muydunuz? Birbirinden geliştirici bale müzikleri sizce çocuğunuza nasıl katkı sağlıyor? Çocuğunuz bale müzikleri eşliğinde eğitimlere katılıp pratik yaparken, ilerleyen dönemlerde de gösterilerini sunarken neler kazanıyor?

Bale gibi zarif, bedeni iyi kullanmayı gerektiren ve izlerken bile keyif veren bir dansın müziklerinin bile geliştirici etkilere sahip olduğunu söylesek abartmış olmayız. Bale müziklerinin faydaları herkes tarafından bilinmese de uzmanların onayladığı bir görüştür. Klasik bale müzikleri eşliğinde dansını icra eden çocuğunuzun bale ile beraber neler kazandığını, bale dans müziği yararlarını öğrenmek ister misiniz? O halde sizin için bilgilendirmemize başlayalım!

Bale Müzikleri ile Zihinsel Gelişim Sağlanıyor!  - Bale Müziği Eşliğinde Gelişsinler!

Bale kadar etkileyici bir dansın olmadığını düşünüyorsanız, çocuğunuzun bale yaparak iyi bir vücuda sahip olmasını, sosyalleşmesini ve iyi hissetmesini istiyorsanız onu çocuk bale kursu programına yazdırmak isteyebilirsiniz. İşte bu aşamada bilmeniz gereken sadece balenin fiziksel ve zihinsel yararları değil, aynı zamanda bale müziklerinin faydaları olmalıdır. Öyleyse bale müziklerinin çocuk gelişimine faydalarını şu şekilde ifade edebiliriz:

1. Müzik Kulakları Gelişir

Bale müzikleri, çocukların müzik kulaklarının gelişmesini sağlayan tınılardır. Bu sayede çocuklar birden fazla enstrümanın sesini ayırma yetisine sahip olur. Bale müzikleri klasik müzik olmaları sebebiyle çocukların zihnini açmalarının yanı sıra müzikten keyif almaları için de öncü olacaktır. Keman, piyano, çello sesleriyle rahatlarlar ve genel kültürleri artar. 

2. Ritim Duyguları Gelişir

Bale şarkıları ile müzik kulakları günden güne gelişen çocuklar ritim duygusu da kazanırlar. Çocukların ritim duygusu kazanmalarını sağlayan bu müzikler bedenlerini de ritme göre hareket ettirmelerini sağlıyor. Böylece çocuklar hem bedensel farkındalık kazanıyor hem de gelişen ritim becerileriyle hareketlerini ritme göre ayarlıyorlar.

3. Hafızaları Güçlenir

Bale müziği eşliğinde çalışmalar yapan çocukların görsel ve işitsel hafızaları da gelişir, figürleri öğrenirken zihinsel gelişimleri de ilerler. Bu sayede kuvvetli bir hafızaya sahip olurlar.

4. Yaratıcı Düşünme Becerileri Artar

Bale müziğinin bir diğer önemli etkisi de çocukların yaratıcılıklarını tetiklemesidir. Zihinlerinin klasik müzikle birlikte açılması, başka hiçbir şey düşünmemeleri ve bu güzel müziğe odaklanmaları sayesinde yaratıcılıkları artar, geniş bir hayal gücüne sahip olurlar.

Çocukların, zihinsel gelişimlerini artıran bale müziği eşliğinde gösterilerini sunmaları ve kendilerini bir peri masalının içinde hissetmeleri için çocuk bale eğitimlerine katılmaları son derece önemlidir. 

Klasik Bale Müzikleri Nasıl Ortaya Çıkıyor? – Bale Şarkıları Nasıl Yapılır?

Balenin tarihi çok eskilere dayanır. İtalya’da ortaya çıkan ve Rönesans döneminde çok sayıda tiyatro gösterisinde kullanılan, zamanla tüm dünyaya yayılan bale dansının müzikleri dönemin en sevilen ezgilerini taşıyor. Klasik müzik eşliğinde yapılan bale gösterileri için keman, piyano, çello, viyola enstrümanları kullanılır ve ortaya eşsiz kalitede bale şarkıları çıkar. Balerin ve baletlerin hoş bir ritimle süzülerek dans edebilmeleri için yapılan bale şarkıları, çocukların gelişiminde etkili oldukları kadar yetişkinler üzerinde de sakinleştirici etkilere sahiptir. 

Bale Müzikleri İle Gelişmesinin Yolunu Açın!

Biricik yavrunuzun hem hareket etmesini hem sosyalleşmesini hem de bale müzikleri eşliğinde birçok zihinsel faydadan etkilenmesini istiyorsanız Bale Akademi’nin 3-4 yaş mini bale kursu ya da çocuk bale kursu programlarından birini tercih edebilir, çocuğunuzun gelişimine katkıda bulunabilirsiniz. Klasik bale müzikleri eşliğinde hoş bir dans gösterisi sunmasını keyifle izlemek için ilk adımınızı bu şekilde atabilirsiniz. 

Bale Akademi olarak deneyimli kadromuzla ve alanının en iyisi bale eğitmenleriyle bale eğitimleri veriyoruz. Çocukların gelişimi için akademimizde her türlü sosyal alanı bulunduruyoruz ve klasik balenin temellerini atmasını sağlıyoruz. Eğitim danışmanlarımızla bir araya gelerek bale programlarımız hakkında bilgi almak isterseniz sizi de bekliyoruz…

[widget-171]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 80