Bale Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Online Bale Dersi İle Neler Öğrenebilirsiniz?

Gerçek Bir Bale Eğitimi Nasıl Olmalı? Online Bale Dersi Olur Mu?

Balerin olma hayalleri kuranlar, hobi olarak bale yapmak isteyenler, kilo vermek ve bedenini biçimlendirmek isteyenler, zarif dans figürleriyle kaslarını geliştirmek isteyenler… Kadın, erkek demeden, çocuk ya da yetişkin birçok insan son dönemlerde bale yapmak için can atıyor. Online bale dersi almak isteyenler de cabası… Peki, fiziki bir emek sarf edilerek yapılan bir dans için online bale dersi almak ne derece doğru? Avantajları ve dezavantajları var mı? 

Bale yapmak sizin de rüyalarınızı süsleyen özel bir uğraşsa ve artık bale yapmak istiyorsanız online bale dersi reklamlarını her yerde görmüşsünüzdür. Özellikle pandemide, evde bale dersleri almak isteyen birçok insan olduğunu da göz önünde bulundurursak bu konu hakkındaki merakınızı biraz giderelim ve online bale dersi olur mu, bu derslerle neler öğrenebilirsiniz konusuna değinelim. 

Online Bale Eğitimi Olur Mu? Online Bale Dersi Katılımcı Buluyor Mu?

Evden çalışmanın ve evde online eğitim görmenin çoğaldığı son dönemde evde bale dersleri de görülmeye başlandı. Özellikle pandemi döneminde sahneye çıkamayan ünlü balerinler veya bu işi severek yapan kişiler bale eğitimlerini online platformlar üzerinden başladılar. Bazı kişiler sosyal medya hesaplarından dersler paylaşmaya başladı. Birçok insan da sokağa çıkamamanın verdiği can sıkıntısıyla ve hareket etme isteğiyle online bale eğitimi almaya başladı. 

Online bale dersi yüzeysel ve temelde verilecekse olabilir ve bu kişilerin verdikleri eğitimleri izleyerek kendi figürlerinizi evde deneyebilirsiniz fakat profesyonel anlamda doğru hareketleri yapabilmek, kaslarınızı incitmeden en doğru şekliyle bedeninizi kullanabilmek için izleyip deneyimlemekten çok daha fazlası gerekiyor…

Online Bale Eğitimi Almanın Avantajları ve Dezavantajları

Online bale dersi alma konusunda fikir sahibi olmak istiyorsanız ve henüz kafanızda şekillenen bir fikir yoksa fiziki derslerin online olanlara göre daha avantajlı olduğunu söyleyebiliriz çünkü bale, vücudunuzu ve kaslarınızı doğru kullanarak yapmanız gereken oldukça geliştirici ve emek isteyen bir dans türüdür. Profesyonel eğitmenler eşliğinde, canlı ve fiziksel olarak bale yaptığınızda eğitmeniniz doğru ve yanlış konusunda sizi yönlendirebilecekler, kas zedelenmelerinizin önüne geçebilecekler. 

Bale dansını yaparken boyunuza uygun bir bar üzerinde çalışma yapmanız gerekir. Evde online bale dersi alıyorsanız bu barı kurmanız gerekir. Evde böyle bir alan yoksa, barınız yoksa ve rahat edebileceğiniz geniş bir salon bulunmuyorsa bale çalışmalarınız doğru sonuçları vermeyecektir. Bu durum, sadece online bale dersi izlemekle kalacağınızın, pratik yapamayacağınızın bir göstergesidir. En büyük dezavantaj belki de pratik eksikliğidir. 

Evde bale dersi için katılım sağlarken olması gereken disiplini sağlayamayabilirsiniz. Online bale dersi alırken ders ertelemeye daha fazla meyilli olur, ders sonrası pratikleri ihmal edebilirsiniz. Bu sebeple bale dersleri yüz yüze alınmalı, disiplin ve koordinasyon sağlanmalıdır.

Online bale eğitimi hep mi dezavantajlı, hiç avantajı yok mu diye soruyorsanız, salgın hastalık ya da dışarı çıkamama gibi durumlarda gelişiminize devam etmeniz için online bale dersi alınabilir ancak çok elzem bir durum olmadıkça destekleyici olmayacaktır. Ayrıca bale başlangıç dersi arayanlar, kapsamlı bir bale dersi almadan önce alıştırma yapmak isteyenler online bale dersi veren kişilerin sayfalarını takip edebilirler. Evde bale dersleri almak eğlenceli olsa da muhakkak profesyonel eğitmenlerle karşı karşıya gelmelisiniz.

Deneyimli Eğitmenlerle Bedeninizi Doğru Kullanmayı Öğrenin!

Evde bale dersi alınabilir mi, online bale dersi olur mu, profesyonel bale eğitmenlerini uzaktan eğitimde bulur muyum gibi sorular aklınızı kurcalıyorsa bale başlangıç dersi dışındaki ileri seviye dersleri için online bale eğitimi olamayacağını tekrar belirtelim. Görerek ve deneyerek bu detaylı dans gösterisini öğrenebilmeniz uzun zaman alacaktır ve sizi yoracaktır. Bu sebeple bedeninizi doğru kullanmaya en başından başlamak için bale başlangıç dersi de dahil olmak üzere tüm derslerinizi yüz yüze almanızı öneririz.

Başarılı ve deneyim sahibi eğitmenlerin birebir yönlendirmeleriyle kaslarınızı doğru kullanmak, baleyi ve tüm bale hareketlerini detaylarıyla öğrenebilmek için bale dersi almak isterseniz Bale Akademi olarak her yaş ve seviyeden kursiyerlerimize eğlenceli bir bale kursu hazırladık. Online bale dersi alma konusunda aklınızda soru işaretleri kaldıysa bunları bir kenara bırakarak bale kursu eğitimlerimize katılabilir, en ince detayına kadar baleyi öğrenerek profesyonelleşebilirsiniz. 

[widget-174]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 80